Барселона и Гранада играят при 2:3 в мач от 24-ия кръг

...

НА ЖИВО: Барселона - Гранада 2:3, гостите отново са напред в резултата

Барселона и Гранада играят при 2:3 в мач от 24-ия кръг на Ла Лига. В 14-ата минута Ламин Ямал откри резултата. В 43-ата минута Рикард Санчес изравни, а в 60-ата минута Факундо Пелистри направи цялостен поврат. В 63-ата минута Роберт Левандовски изравни. В 63-ата минута гостите още веднъж поведоха посредством Иняси Микел в 66-ата минута.

Първата добра опция за гол беше на сметката на домакините. В 13-ата минута Ламин Ямал проби отдясно и с изострен пас по земя потърси Роберт Левандовски на далечната греда, само че полякът не съумя да засече.

Минута по-късно каталунците поведоха. Възпитаниците на Шави Ернандес построиха офанзива с няколко подавания. Топката стигна до Жоао Кансело отляво, който центрира към далечната греда, където Ламин Ямал прати топката във вратата за 1:0.

След гола последва разпределяне в редиците на Барса и две рискови обстановки пред вратата на Тер Стеген. При първата Руис стреля над вратата, а при втората Узуни не съумя да стреля от въздуха, макар че бе непокрит в наказателното поле. Мелендо също не бе прецизен при добавката от фантастична позиция.

В 41-ата минута Барселона беше покрай втори гол. Ямал откри Педри със страховит пас отляво, а осмицата продължи към Илкай Гюндоган. Германецът навлезе в наказателното поле и подаде към Левандовски, който насочи удар, само че Мартин Онгла мазета от голлинията.

Две минути по-късно Гранада изравни. Факундио Пелистри проби отляво и центрира в наказателното поле, където Рикард Санчес с мощен удар не остави шансове на Марк-Андре тер Стеген.

В 52-ата минута пред Левандовски се откри нова добра опция за гол. Нападателят получи подаване отляво и насочи удар от дребен ъгъл, само че топката мина около вратата. Пет минути по-късно Пелистри получи извеждащ пас и се озова самичък против Тер Стеген. Уругваецът нанесе мощен удар, само че вратарят на гостите избави.

След час игра Гранада направи цялостен поврат. Пау Кубарси не съумя да почисти центриране отдясно и подари топката на Мирто Узуни. Албанецът стигна до кълбото и подаде към Факунди Пелистри, а офанзивният футболист от няколко метра на празна врата вкара за 1:2.

В 63-ата минута Барселона изравни. Гюндоган с превъзходен пас откри Левандовски самичък против вратаря. Полякът с кинжален удар от към 12-13 метра не остави шансове на Батая.

Само три минути по-късно Гранада още веднъж излезе напред в резултата. Фату Мауаса овладя топката отдясно и центрира в наказателното поле, където Иняси Микел се извиси и насочи удар с глава, който срещна гредата и се озова във вратата на Тер Стеген - 2:3.

Барселона - Гранада 2:3

1:0 Ламин Ямал (14)

1:1 Рикард Санчес (43)

1:2 Факундо Пелистри (60)

2:2 Роберт Левадовски (63)

2:3 Иняси Микел (66)

Барселона: Тер Стеген, Кунде, Кубарси, Мартинес, Кансело, Де Йонг, Кристенсен, Гюндоган, Педри, Ямал, Левандовски

Гранада: Батая, Санчес, Рубио, Микел, Мауаса, Онгла, Руис, Гумбау, Мелендо, Пелистри, Узуни